Rječina osigurala ostanak pobjedom protiv vodeće Drage

Dario Štanfel je u 24. minuti iskoristio nepotrebno istrčavanje vratara Bošnjaka i postigao pogodak vrijedan pobjede i definitivnog bijega svoje momčadi s dna. NK Rječina osigurala je ostanak u Prvoj županijskoj ligi.

Ključni trenutak utakmice zbio se sredinom prvog dijela utakmice. Konkretnije, u 24. minuti Dario štanfel je poslužen dugom loptom krenuo u bijeg prema domaćim vratima praćen trojicom igrača “Drage”. Situacija nije previše obećavala sve do trenutka kada je domaći vratar Bošnjak nepotrebno napustio svoja vrata pa je napadaču “Rječine” omogućio da s ruba kaznenog prostora rutinski pošalje loptu u mrežu – 0: 1. Upravo taj trenutak odlučio je pobjednika na radost poveće grupe gostujućih navijača, koji su stigli bodriti igrače “Rječine” u pohodu na bodove vrijedne bijega iz opasne zone. Domaćini su s druge strane igrali previše opušteno i nedovoljno agresivno iako su u slučaju pobjede mogli stići nadomak naslova prvaka. Sada će o tituli odlučivati na gostovanju kod izravnog konkurenta “Risnjaka” u posljednjem kolu idućeg vikenda.

Forgićeva obrana
Na otvaranju utakmice u 9. minuti Štanfel je lijepim ubačajem pronašao pred golom Broznića koji se u izrazitoj prigodi spetljao pa je lopta završila u rukama domaćeg vratara. Uzvratili su domaćini preko Abrama u 14. minuti, no po njegovu udarcu s 25 metara dobro je intervenirao vratar Forgić izbacivši loptu u korner. Već u sljedećoj akciji sam Štanfel dobiva poluvisoku loptu unutar domaćeg šesnaesterca, no u zadnji trenutak Mahulja glavom odnosi loptu. Domaći igrači u 18. minuti propuštaju vrlo zrelu prigodu za vodstvo. Duplim pasom Bajramović i Frolja na lijevoj strani igrališta su izigrali gostujuću obranu, Frolja dodaje do slobodnog Abrama koji ne uspijeva sa samo par metara ubaciti loptu u gol.

{source}
<style>.embed-container { position: relative; padding-bottom: 56.25%; height: 0; overflow: hidden; max-width: 100%; } .embed-container iframe, .embed-container object, .embed-container embed { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; }</style><div class=’embed-container’><iframe src=’https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fnkrjecina%2Fphotos%2Fa.1953751147971084.1073741842.1767081809971353%2F1988246554521543%2F%3Ftype%3D3&width=500′ width=’500′ height=’535′ style=’border:none;overflow:hidden’ scrolling=’no’ frameborder=’0′ allowTransparency=’true’ allow=’encrypted-media’></iframe></div>
{/source}

Sigurna obrana
Nakon vodstva gostiju domaći igrači preuzimaju igru nastojeći što prije poravnati rezultat. U 32. minuti Abram, dobro poslužen od Kurtija, unutar kaznenog prostora gostiju dugo “valja” braniče pokušavajući si otvoriti prostor za udarac, ali na kraju njegov pokušaj završava u bloku. Odbijanac Bajramović iz blizine ne uspijeva ubaciti u gol. Drugi dio utakmice u potpunosti je pripao domaćima koji su zagospodarili terenom. Redali su se brojni napadi igrača “Drage” koji dugim loptama pokušavaju što prije doći u poziciju za pogodak. Gostujuća obrana je sve te pokušaje uspješno osjetila, a na kraju su igrači “Rječine” mogli i do drugog pogotka da su Štanfer i Klić bolje reagirali u 89., odnosno 90. minuti.