Navigacija

Glavni meni

13
Sri, Pro
8 Novih vijesti

Načelnici Jelenja

Tipografija

U razdoblju od osnivanja Općine Jelenje, odnosno od 1993. godine do danas predsjednici i općinski načelnici po mandantnin razdobljima bili su kako slijedi:

Mandatno  razdoblje  1993. - 1997.

Izbori održani: 7. veljače 1993. godine
Općinsko vijeće konstituirano: 18. travnja 1993. godine
Predsjednik Vijeća: Branko Juretić ( od 18. travnja 1993. godine )
Općinski načelnik: Ivoslav Ban ( od 18. travnja 1993. godine )


Mandatno razdoblje 1997. - 2001.

Izbori održani: 13. travnja 1997. godine
Povjerenik Vlade RH: Vojko Maršanić ( od 25. srpnja 1997. godine )
Izvanredni izbori za Općinsko vijeće: 30. studenoga 1997. godine
Općinsko vijeće konstituirano: 25. srpnja 1997. godine
Predsjednik Vijeća: Damir Maršanić ( od 7. siječnja 1998. godine )
Općinski načelnik: Branko Juretić ( od 7. siječnja 1998. godine )

Napomena: Zbog izostanka konstituiranja Općinskog vijeća Općine Jelenje nakon izbora održanih u travnju 1997. godine, u razdoblju od 25.07.1997.-06.01.1998. Vojko Maršanić je obnašao dužnost povjerenika Vlade Republike Hrvatske za Općinu Jelenje.


Mandatno razdoblje 2001. - 2005.

Izbori održani: 20. svibnja 2001. godine
Općinsko vijeće konstituirano: 12. lipnja 2001. godine
Predsjednik Vijeća: Damir Maršanić (od 12. lipnja 2001. godine )
Općinski načelnik: Branko Juretić (od 12. lipnja 2001. godine )


Mandatno razdoblje 2005. - 2009.

Izbori održani: 17. svibnja 2005. godine
Općinsko Vijeće konstituirano: 09. lipnja 2005. godine
Predsjednik Vijeća: Damir Maršanić ( od 09. lipnja 2009. godine )
Općinski načelnik: Branko Juretić ( od 09. lipnja 2009. godine )


Mandatno razdoblje 2009. - 2013.

Izbori održani: 17. svibnja 2009. godine
Općinsko vijeće konstituirano: 10. lipnja 2009. godine
Predsjednik Vijeća: Damir Maršanić ( od 10. lipnja 2009. godine )
Općinski načelnik: Branko Juretić ( od 22. svibnja 2009. godine )


Mandatno razdoblje 2013. - 2017.

Izbor održani: 19. svibnja 2013. godine
Općinsko vijeće konstituirano: 18. lipnja 2013. godine
Predsjednik Vijeća: Nikica Maravić (od 18. lipnja 2013. godine)
Općinski načelnik: mr.sc. Ervin Radetić (od 23. svibnja 2013. godine do 19. listopada 2016. godine)

Napomena: Radi podnošenja ostavki općinskog načelnika i zamjenice općinskog načelnika Općine Jelenje, Zdenko Holenko imenovan je povjerenikom Vlade Republike Hrvatske za obavljanje poslova općinskog načelnika Općine Jelenje koju je obnašao od 02. studenog 2016. godine do 8. lipnja 2017. godine.


Mandatno razdoblje 2017. - 2021.

Izbor održani: 21. svibnja i 04. lipnja 2017. godine
Općinsko vijeće konstituirano: 13. lipnja 2017. godine
Predsjednik Vijeća: Luka Zaharija (od 13. lipnja 2017. godine)
Općinski načelnik: Robert Marčelja (od 08. lipnja 2017. godine)