Općina Jelenje

A+ A A-

Akcija: U koš za koš na području Općine Jelenje

Oko 140 volontera s područja Čavala i 80-ak iz Jelenja čistilo je prirodu od tragova ljudskog nemara

Dvije velike akcije čišćenja u subotu su se istodobno događale na području čitavog Grobnika, u organizaciji obiju grobničkih općina i, tradicionalno, u povodu Dana planeta Zemlje. Akcija na području Općine Čavle okupila je oko 140 volontera, od učenika Osnovne škole »Čavle«, preko lovaca, udruge dragovoljaca Domovinskog rata, boćara iz klubova »Frankopan« i »Zastenice«, maškara Grada Grobnika, dondolaša, Ženskog društva »Gromišćica«, DVD-a Čavle i pojedinaca. Svako je od njih za zaduženje dobio određeni dio terena općine, pa su maškare i boćari iz »Frankopana« čistili po svom terenu Grada Grobnika, a lovci su za zaduženje dobili područje Kamenjaka i oko lovačkog doma te su bili logistička podrška školskoj djeci koje se na akciju odazvao cijeli autobus. 

Policajci u prirodi
Područje Cipice i Gorice čistili su Grobnički dondolaši, udruga dragovoljaca čistila je na području Podrvnja i Dolca, zajedno s boćarima iz Krenovca, i tako redom. Rezultat je bio pet baja punih raznog granja i oko 80 kubika ostalog sitnog i krupnog otpada. Komunalni redar Općine Čavle Dragomir Sudan, koji akciju prati i u njoj sudjeluje od početaka, kaže kako je vidljiv veliki napredak u svijesti ljudi. 
– Najveći problem stvarali su nam poduzetnici i obrtnici koji bi na područje naše općine došli iskrcati svoje smeće. Kroz ove su akcije ljudi postali osvješteniji o potrebi čistoga prostora, postali su »policajci u prirodi«, i sad i sami prijavljuju smeće. Dakle taj edukativni efekt ovih akcija je rezultirao time da divlji deponiji pomalo nestaju – zadovoljno je konstatirao Sudan. 

U koš za koš
Slično vrijedi i za područje susjedne Općine Jelenje na čijoj se akciji čišćenja okoliša također skupio pozamašan broj volontera. Odazvalo joj se 80-ak članova udruga s područja općine, od udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata, planinara, ribolovaca, lovaca, skijaša, Savjeta mladih, Konjičkoga kluba »Vodičajna«, do dondolaša i zaposlenika Komunalnog društva »Jelen«. Čistilo se područje Kopice, područje uz Rječinu, područje Sušice, Rastočine, Kilavac i lokalitet prema Lopači. U sklopu ove velike akcije i Savjet mladih je, u suradnji s Košarkaškim klubom FSV, organizirao ekoakciju »U koš za koš« na području oko vatrogasnog doma u Dražicama gdje se skupljao stari papir, boce i elektronički otpad, i to za potrebe sufinanciranja projekta »Košarka za sve«.

Kalendar događanja

Svibanj 2012

Na spomen mlikaricama
"Feral ki je pustil sinjal"

05.05.2012. - Trg mlikarice Dražice

2. Grobnik trekking
05.05.2012. - Trg mlikarice Dražice

Lipanj 2012

16. Memorijalni nogometni turnir
Bruno Ban
16.06.2012. - igralište NK Rječina

6. Festival palente i sira
30.06.2012. - Trg mlikarice Dražice


Prikaži cijeli kalendar događanja

Vrijeme u Dražicama

Vedro

18°C

Dražice

Vedro

Vlažnost: 37%

Smjer vjetra: Z pri brzini od 10 km/h

  • pet Vedro

    20°C 7°C

  • sub Vedro

    22°C 9°C

  • ned Uglavnom sunèano

    24°C 13°C

  • pon Moguæa kiša

    20°C 11°C

Virtualna karta

virtualna karta

Medijski prati

mediji pomorski radio bakar

Oglasni prostor

kuglana